Wprowadzenie

Urządzenia z oprogramowaniem AIS dom w bardzo łatwy sposób można zintegrować z bramką AIS dom. Taka integracja umożliwia łatwą konfigurację urządzenia oraz wykorzystanie pełnych możliwości urządzenia.

Dostęp do urządzeń AIS dom z aplikacji

Ustawienia Twoich urządzeń z oprogramowaniem AIS dom dostępne są po wybraniu z menu po lewej stronie opcji Konfiguracja a następnie drugiej opcji na liście Konfiguracja urządzeń AIS dom. Tak jak to pokazano na zdjęciu poniżej.

Menu Konfiguracja urządzeń AIS dom

Producent AI-Speaker

W tabeli z urządzeniami AIS dom wyświetlamy wszystkie urządzenia działające na naszym darmowym oprogramowaniu Producentem jest AI-Speaker.

Tabela z urządzeniami AIS dom

Menu urządznia

Po wybraniu urządzenia przechodzimy do widoku w którym mamy dostępne wszystkie informacje o urządzeniu, jego encje, dostęp do menu na urządzeniu oraz możliwość dodania automatyzacji, scen oraz skryptów powiązanych z urządzeniem.

RF 433

Dostępne opcje konfiguracji zależą od tupu urządzenia, w przypadku Bramki RF 433, na tej stronie możemy nauczyć Asystenta kodów pilota radiowego (lub innego urządzenia wysyłającego kody radiowe o częstotliwości 433) i łatwo dodać przyciski wysyłające nauczone kody do aplikacji. Więcej w sekcji Bramka RF 433.

RF 433

Z tego miejsca możemy też przejść do wszystkich opcji konfiguracji dostępnych na urządzeniu

RF 433

oraz do konsoli urządzenia

RF 433

Możliwości urządzenia po dodaniu do bramki

Po dodaniu urządzenia do bramki AIS dom, można:

  • sterować urządzeniem głosowo: wystarczy nazwać urządzenie np. "światło w sypialni" lub "podlewanie trawnika" a następnie powiedzieć "włącz światło w sypialni" lub "włącz podlewanie trawnika". Więcej w sekcji Wbudowane komendy.

  • automatyzować sterowanie: w aplikacji można w prosty sposób stworzyć reguły włączenia bądź wyłączenia urządzeń w zależności od obecności, pozycji słońca czy statusu innych urządzeń. Więcej w sekcji Automatyzacja Asystenta domowego

  • tworzyć sceny: Sceny to definicja stanu, w którym chcesz, aby były Twoje urządzenia. Na przykład w scenie, którą nazwiemy "romantyczna kolacja" można określić, że światło główne powinno być włączone, kinkiety powinny być przyciemnione i ma być odtwarzana romantyczna playlista ze Spotify. Podobnie możemy dodać scenę "oglądanie filmu", gdzie rolety są zasłonięte, światło główne wyłączone a telewizor odtwarza film z Netflix-a.

  • logować i analizować historię statusu urządzeń. W interfejsie użytkownika wyświetlamy wykresy pozwalające na sprawdzenie stanu urządzeń w czasie. Dzięki temu możemy monitorować np. zmiany temperatury w pokojach, historię odtwarzania audio oraz status wszystkich innych urządzeń zintegrowanych z bramką.