IKEA Trådfri

Wprowadzenie

Integracja pozwala połączyć bramę IKEA Trådfri z Asystentem domowym. Brama może kontrolować podłączone do niej kompatybilne urządzenia oparte na Zigbee.

Konfiguracja IKEA

Integracja

Aby skonfigurować Trådfri, przejdź do konfiguracji a następnie do panelu integracji. Naciśnij pomarańczowy przycisk z ikonką "plus" w prawym dolnym rogu ekranu, żeby otworzyć listę dostępnych integracji. Wybierz z listy integrację IKEA TRADFRI

Konfiguracja IKEA

Konfiguracja

Dodając integrację z bramką IKEA Trådfri należy podać adres IP bramki w sieci oraz kod bezpieczeństwa, który znajduje się na dole bramki.

Konfiguracja IKEA

W następnym kroku dodajemy urządzenia do pomieszczeń i na tym kończymy konfigurację integracji.

Konfiguracja IKEA

Sterowanie z aplikacji

Po dodaniu integracji można sterować głosowo urządzeniami IKEA, sterować nimi z aplikacji oraz używać ich w automatyzacjach tak samo, jak wszystkich innych urządzeń.

Sterowanie z API Asystenta domowego

W systemie Asystent domowy, wszystkie typy urządzeń (żarówka, przełącznik, czujnik) mają to samo API niezależnie od producenta danego urządzenia.

IKEA in APP

Pakiety - uwaga

Wszystkie pakiety binarne potrzebne do sterowania urządzeniami IKEA dodaliśmy jako domyślne w wersji 0.101 - jeżeli kupiłeś bramkę z tą wersją lub większą nie musisz już nic doinstalowywać. Jeżeli kipiłeś bramkę z wcześniejszą wersją to przed dodaniem integracji z IKEA Trådfri możesz wykonać pełny reset do aktualnych domyślnych kodów lub zainstalować 2 pakiety autoconf i libsigsegv ręcznie. Czyli w konsoli uruchamiamy takie polecenie:

apt install autoconf libsigsegv -y

IKEA API